İŞYERİNDE SOSYAL DAVRANIŞ KURALLARI

İnsanlarımız sosyal ilişkilerdeki davranışları  işyerlerine taşımaya kalkmaktadır. Sosyal ortamda kişilere nasıl hitap ediyorsa işyerlerinde aynı şekilde hitap etmektedir. Evinde odalara nasıl giriyorsa işyerlerinde odalara da öyle girmeye kalkmaktadır.  Olaylara eskiden nasıl yaklaşıyorsa iş sorunlarına da aynı şekilde yaklaşmaktadır. Sosyal ortamdaki akrabalık ilişkilerine, arkadaşlık ilişkilerini de işyerlerine taşımaktadır.
 

ÇOCUKLARI MESLEK LİSELERİNE GÖNDERİRKEN DİKKAT

Liselere giriş zamanı yaklaşınca kariyer gelişimi için yazılarımızı eklemeye başlayalım dedik. Konuyla ilgili olarak okuyucularımızdan sorular gelirse cevap vermeye çalışırız. Öncelikle meslek liselerini diğer liselere göre kötülemek değil aksine övmek gerekir. Meslek ve Teknik liseler çocuklarımızı tam Türkiyenin ve dünyanın genel olarak ihtiyaç duyduğu ara insangücünün yetiştirilmesine dönüktür.
 

VARMISIN Kİ YOK OLMAKTAN KORKUYORSUN

Seçimlerin de yaklaştığı dönemde kişisel gelişim odaklı, yaşam rehberi kısmına dahil edeceğimiz bir yazıyla mesaj vermek isteriz. Yaşadığımız her an kişiliğimizde yankı bulması gereken bir andır. Dışarıdaki her sesin yankısı vardır yüreğinizde. Yankı sonrasındaki durumda tepkiniz ne kadar dikkate alınıyor? Sizin umursayanlar var mıdır? Kendinizi ortamda buluyor musunuz?
 
Kariyer gelişimi konusunda bilgilendirme Sitemizin ana hedefleri arasında yer almaktadır. Bunun için elimizden geldiği kadar yazı yayınlamaya çalışacağız. Bölümlerden tutun da okul tiplerine kadar değişik alanlarda görüşlerimizi ve bunlara temel teşkil eden bilgilerimizi sizlerle paylaşmak isteriz. Burada dile getirilecekler sonuçta bir görüş, değerlendirmedir. Fraklı görüş ve değerlendirmeler elbette olacaktır.
 

MESLEKİ GELİŞİM SÜRECİ

Çocuklarımızı yetiştirip geleceğe hazırlama sürecinde geleneksel yöntemler, geleneksel bakışı bir kenara bırakıp bilimsel yöntemlere dikkat etmemiz gerekir. Cocuklarımız mesleki yönelimleri belirlemesinde akrabalık ilişkisini ikinci plana atmamız gerekmektedir. Cocuğun kişiliğine, eğilimlerine dikkat ederek mesleki seçimi için onu yönlendirmemiz gerekmektedir.