Kariyer Gelişimi

ÖLÜMÜ POMPALAYAN OKUL YERİNE YAŞAMI POMPALAYAN OKULLARA AĞIRLIK VERİN

soru işareti ve bireyKariyer gelişimi konusunda bilgilendirme Sitemizin ana hedefleri arasında yer almaktadır. Bunun için elimizden geldiği kadar yazı yayınlamaya çalışacağız. Bölümlerden tutun da okul tiplerine kadar değişik alanlarda görüşlerimizi ve bunlara temel teşkil eden bilgilerimizi sizlerle paylaşmak isteriz. Burada dile getirilecekler sonuçta bir görüş, değerlendirmedir. Fraklı görüş ve değerlendirmeler elbette olacaktır.

 

Yazımızın başlığı ölümün ve yaşamın pompalanmasıdır. Her gün televizyonlarda çok sayıda adına ulema denilen kişiler, uhrevi yetkilerine istinaden sürekli birilerini dinden çıkarırken (Aforoz etme konusunu da bir ara değineceğiz) sürekli olarak o bir dünyadan bahsederler. Ahiret hayatımıza ve Kuranı Kerim de bahsedilen din gününe ilişkin ayet ve sureler kutsal kitabımızda vardır. Bununla birlikte adına genellikle ulema denilenler insanları sürekli korkutmaya çalışırlar. Yarın öleceksin. Ona göre yaşa. Allah bu ömrü bize emaneten vermiş olup, elbette geri alacaktır. Bir ata sözümüz derki “Yarın ölecekmiş yaşa, hiç ölmeyecekmiş gibi çalış.” Bu harika söz maalesef bahse konu kişiler tarafından sadece ölümle anılıyor. Ölüm ve kıyamet korkutucu bir şekilde sunuluyor. Çocuklarımız küçük, genç yaşlarıyla bu söylemlerden daha çok etkileniyor. Adına ulema denilen bu kişilerin görüşlerini değerli gören ve buna göre eğitimini kurgulayan gerek devlet gerek özel eğitim kurumlarına çocuklarınızı göndermeyin. Çocuklarınız dini bilgilere vakıf olsunlar, fakat sürekli ölümün pompalandığı, kıyametin psikolojik baskı aracı haline geldiği kurumlara göndermeyin. Ölümü doğal gördükleri gibi, çalışmanın ölümden daha önemli mefhum olduğunu, aklı temel alan bir ilahi sistemin temellendirildiği, laik eğitimi esas alan kurumlara gönderin. Çocuklarımız aklını kullanmayı öğrensin. Kuranı kerimde olduğu gibi insanlık için değer üretsinler. Ülkemiz için, insanlık için çalışsınlar, savaşı değil barışı ve adaleti temel alsınlar. Gerektiğinde savaşılacağını, bunun için ülkelerinin ekonomilerine değer katacak icatlarda bulunsunlar. Değer üretmenin de bir ibadet türü olduğunu öğrensinler. Şunu unutmamak gerek toplu ortamlarda korkutucu hususlar kendini besler ve nefes aldırmaz hale gelir. Ölümün pompalandığı okullarda oluşacak sosyal ortamlar kendi kendine bir psikolojik baskı aracı haline dönüşür.

Özetle: ÖLÜMÜN POMLANDIĞI OKULLARA GÖNDERMEYİN. YAŞAMIN POMPALANDIĞI OKULLARA GÖNDERİN. Çocuklarınız aklını kullanarak yaşamayı, ibadet etmeyi öğrensinler. Nefes almak için yaşamak gerek. Ancak yaşayanlar, hayra, barışa ve adalete çalışarak katkıda bulunabilirler.

Responses (0)
No response for this article yet.
Guest
Submit Your Response
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• Insert • Remove Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Share Location

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

Latitude:
Longitude:
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.