Bilimsel bir araştırma, insanların karakter özelliklerine göre dört farklı kategoriye ayrıldığını ortaya koydu. Bilim insanlarının dünyada 1,5 milyon kişi tarafından yanıtlanan anketlere dayanarak elde ettiği bulgulara göre, insanlar çekingen, ben merkezci, rol modeli ve vasat olarak dört farklı kategoriye ayrılıyor.
 

MUTLUMUSUN

Mutlumusun sen? Mutlu olduğuna inanıyormusun? Mutluluk Nasıldır? Mutluluk Neye Benzer?  Sorular sorular. Her bir soru beklentiler, şartlar koşutlar demektir.  Uzatmadan size kısaca cevap: MUTLUYUM. Genelde mutluyum şeklinde bir cevap vermiyorum. Cevabım emin ve kısa şekilde “Mutluyum”
 

ERKEKLER VE KADINLAR AYNI DÜNYANIN FARKLI İNSANLARDIR.

Erkekler ve kadınlar hayata bakışları, algılayışları birbirinden çok farklı insanlardır. Olayları yaşamada, tepkide bulunmada ve diğer değerlendirmelerde cinsiyet eşitliği değil cinsiyet ayrımcılığı esastır. Sunulacak imkanlar eşit olmalıdır. Buna karşılık bütün birlikteliklerde cinsiyet ayrımcılığını dikkate almayan yaklaşımların tümü sorunludur.
 

İDEALİNİZDEKİ EŞİ BULMANIZ MÜMKÜN MÜ?

Prof. Dr. D. Ali Ercan’ın çarpıcı analizi Türkiye’deki evli insanların üçte ikisinin'mecburen' mutsuz olduğunu ortaya koydu. Çevre, enerji ve istatistik gibi konularda çalışmaları bulunan Prof. Dr. D. Ali Ercan, ideal eş arayan insanların aşk filmleri ve romanlarla tütsülenmiş sanal mutluluk dünyasını ele aldığı analizinde, çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor. Ercan’a göre 80 milyonluk Türkiye’de 7 mükemmel özelliğe göre yalnızca bin 200 mükemmel eş var. Bu oranın metropollere göre dağılımı ise bir hayli ilginç. Buna göre İstanbul’da 240, Ankara’da 60, İzmir’de ise sadece 30 ideal eş var!
 
Ne yapsak ne etsek acaba? Ne desem kızıyor. Bazen her şey çok olumlu oluyor. O sırada yaptığım davranışlardan sonraki gün nefret etmeye başlıyor. Davranışlar bizlerden evrene yollanan birer enerjilerdir. Bu enerjiler öyle kendi kendine yayılarak biten enerjilerden değil. Bu enerjiler canlı birer organizma gibi besleniyorlar.