Yaşam Rehberi

BİRİYLE EVLENMEK DEMEK GEÇMİŞİ İLE EVLENMEK DEMEKTİR

mutlu evlilik resUzun zamandır yazmak istediğim bir yazıyı dile burada okuyucularımıza sunmak isteriz. Evlilik aşksız olur mu, aşk olmadan evlilik olur mu? Gibi soruların kısmen cevabı olacaktır yazı. Biriyle evlenmek demek, o kişinin geçmişiyle evlenmektir.

 

Geçmiş, bugünde vardır. Bugün de geçmiş ve gelecek vardır. Geçmişimiz bizim geçmişimizdir. Bizi sıfırdan almış günümüze getirmiştir. Baştan aşağıya kadar bizi biçimlendirmiştir. Bizi biz yapan her şey geçmişimizdir. Geçmişimizdeki izler bizim bütün tepkimizi oluşturabileceği, tavrımızı biçimlendireceği gibi, bazı anlarda bazı yaşanmışlıklar öne çıkar. Aslında anlara hakim olan davranışlar geçmişimizin öngördüğü şekilde edindiğimiz bilginin harmanlanması sonucu tecrübeler dönmüş halidir. Bazı anlarda ortaya çıkacak tepkiler anlara özgüdür. Onun için biriyle çok uzun birliktelikler için kişinin aile yapısı, yetiştiği çevre, geçmişten günümüze yaşam süreci mutlaka dikkate alınmalıdır. Sizin durumunuzu da karşınızdaki kişinin dikkate alması en doğru olanıdır. Örneğin kişi eğer ailesinin tek çocuğu ise genelde paylaşma duygusu zayıf olur. Kişi köyde yetişmişse şehir davranışlarından kısmen uzaktır. Çok bağnaz bir ailede veya çok rahat bir ailede, ortamda yetişmişse ise sosyal davranışları ve hayatı algılayışı ona göredir. Örneğin çocuk sahibi olana kadar birlikte olduğunuz kişinin çocuklara davranışını gerçekten göremeyebilirsiniz. Gece gündüz ensest ilişki vakalarını okuyan veya bunu kendisi veya yakınlarından birisi yaşamış olanlar çok çok anormal olan bu durumun kendi çocuklarının başına gelebileceğini düşünüp, aşırı kontrol düşkünü olabilir. Çocuğu amcasından, dayısından ve hatta babasından bile uzak tutabilir. Sürekli küfürlü bir ortamda büyümüş birisi mesafeler kalktığında ve kendisini güçlü gördüğünde size küfretmeye başlayabilir. Küfür bir güç gösterisi halini alabilir. Sürekli aldatılma endişesi yaşayan birisi sizin hayatınızı berbat edebilir. Örnekleri çoğaltmak mümkündür. Kısaca geçmişiniz sizin peşinizi bırakmaz. Ortaya çıkmak için sizin iradenizi de aramaz. Siz izin vermezseniz sizi yönetir.

Biriyle evlenmek demek geçmişi ile evlenmek demektir.

Responses (0)
No response for this article yet.
Guest
Submit Your Response
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• Insert • Remove Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Share Location

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

Latitude:
Longitude:
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.