Yaşam Rehberi

UN VAR ŞEKER Mİ KOYMAK İSTERSENİZ ZEHİR Mİ? NASIL ELE ALMALI

FilizlenmeBilindiği üzere un ve undan elde edilen mamuller yaşamımızın temeli durumdadır. Un olmazsa beslenme sorunları yaşayabileceğimiz aşikardır. Burada unların (Buğday, Pirinç…vb) hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatmayacağız. Böyle bir durum malumun ilanının ötesine geçmez.

 

Unun hayatımızın devamı açısından taşıdığı önemi anlatmamakla beraber, neler yapılabileceği üzerinde kısaca duracağız. Undan neler yapılabilir. İçine şeker koyarsanız üretim sürecine sokar kek elde edebilirsiniz. İçine zehir koyar, kötülük yapmak istediğiniz kişiye yedirir ve onu hasta ederseniz. Kişileri mutlu da edebilirsiniz, hasta da edebilir ve hatta öldürebilirsiniz. Temel malzememiz aynı: Bildiğimiz un. Her yerde bulabilirsiniz. Kendiniz bile yapabilirsiniz. Problem unla ne yapacağınızdır. Mutlu etmek ya da hasta etmek. Aynı unu her ikisi için kullanabilirsiniz. Nedir amacınız? Kavga mı etmek istiyorsunuz. O zaman edersiniz. Mutlu etmek mi istiyorsanız: Un hayatımızda temel olayları anlatmak üzere burada mecazi kullanılmıştır. Herkesin elinde un var. Aynı malzemelerle ne elde etmek istiyorsanız onu elde edersiniz. Üstelik mutluluk denilen mefhum geri dönüşü de kesin mutluluk olan bir husustur. Mutlu etmek isçin kek sunduğunuz, kurabiye sunduğunuz kişi size teşekkür edecektir. Belki de size duygularını hediye edecektir. Geri dönüş bu şekilde sizi mutlu edecektir. Fakat zehir sunduğunuz kişi size kesin olarak size mutluluk vaat eden duygularını hediye etmeyecektir. Eğer siz başkalarının kötülüğünden acısından besleniyorsanız zaten insan olma vasıflarını kaybetmişsiniz demektir ki umutsende.com sitemizin hedefinden çıkmışsınız demektir. Dünyanın en mutlu insanları parayla mutlu olan insanlar değildir. Meta sadece bir araçtır. Köyündeki gariban teyze dünyanın en zengininden daha mutlu olabilir. Halbuki her ikisinin önündeki temel malzeme aynıdır. Yaşamın temel gereksinimleri her ikisinde de vardır. Yaşamı süslemek için en temel malzemeler her ikisinde aynıdır. Birisi ekstra bir sürü artısının olmasına rağmen bunu mutluluk sürecine sokamıyor. Diğerinin ekstra malzemeleri çok az olmasına karşın ondan kaliteli bir mutluluk süreci çıkarabiliyor. Havada nem hep vardır. Unu niçin kullanmak istiyorsunuz. İçine kimler için ne katarsanız katın bilin ki mutlu olmak istiyorsanız içine zehir katmayın.

Responses (0)
No response for this article yet.
Guest
Submit Your Response
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• Insert • Remove Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Share Location

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

Latitude:
Longitude:
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.