Yaşam Rehberi

SEVGİ KÜRÜNÜZÜ GELİŞTİRİN VE UYGULAYIN

Sevgi KürüYaşam koçluğu, kariyer gelişimi hedefli bir Site olarak cidden sizlere orjinal yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Yaşam koçluğunun hedefi çok kısaca "mutlu olmaktır." Mutluluk başkaları destekli olmakla beraber bireysel yaşanan bir duygudur. Duygularının dışarvurumu herkese göre değişir.

 

Mutlu olmak için mutlu etmek gerekir. Kimi mutlu etmek istiyorsunuz. O zaman o kişi için sevgi kürü uygulayın.  "Kür" kelimesi "iyileşmeyi, canlanmayı sağlamak için başvurulan bakım ve beslenme yöntemlerinin tümü." olarak adlandırılmaktadır. Bizim için "kür" kelimesi belli bir süre devam eden bir iyileşme yöntemidir. Burada önemli olan husus, uygulamanın belli bir süre kararlılıkla devam etmesidir.  

Herkes kendi sevgi gösterisini ya da sevgisini göstermenin bir yolunu bulsun. Bulduğu yöntemi de kendi seçtiği metodla kararlılıkla bir süre uygulasın. Bu yöntem herkesin kendi sahip olduğu maddi ve manevi imkanlarıyla biçimlendirilebilir. Genellikle basit olanlarını önermekteyiz. Seçilen yöntem örf ve adetlere uygun olarak karşıdaki kişiyi yıldırmayacak, bıktırmayacak, ciddiyete devam edecek yöntemi içermelidir.   

Sevginizi karşınızdaki kişiye (kadın veya  erkek) göstermek amacıyla tamamen kendinize ve karşınızdaki kişiye uygun bir davranış biçimi belirleyin. 

Örnekler:

-Belli bir süre her gün karşıdakine günaydın mesajı çekebilirsiniz. Beş-on gün süreyle  günaydın mesajı çekin. 

-Karşınızdaki arkadaşa hal ve hatır sorun. Arada bir yanına ugrayın

-Karşınızdaki kişiyi yemeğe davet edin.

-Karşınızdakinenin yararına olan şeyleri ona haber verin.

-------

Kısaca herkes kendi sevgi kürünü bulsun ve uygulasın. Kısa süreli, karşınızdakine ve sizin mahremiyetinize uyan, bıktırıcı, yorucu olmamasına dikkat edin. Bunların dikkate alınan sevgi kürlerini bizlerle paylaşırsanız, biz de bunu kendi okuyucularımızla paylaşırız.

Sevginizi göstermekten korkmayın. Asıl öfkenizi göstermekten, kavga etmekten korkun. Yaşamak çok değerli bir şeydir. Yaşamınızı sevgi üzerine kurgulayın. Başkasının karşılığını somut olarak beklemeyin. İlk hareketi karşınızdakinin atmasını beklemeyin. Yaptığınız her iyi davranışın karşısında karşıdakinin da bir davranışta bulunmasını beklemeyin. Yemek davetleri, çay içmeye ani gidişler karşılıklılık ilkesine göre yapılmamalıdır. Onun için sevgi kürünüz size özgü olmalıdır ve karşılıksız olmalıdır. Yapacağınız bütün davranışlar hesaplı olmalıdır. Hesap tamamen sizin mutluluğunuz üzerine olmalıdır. Sevgi kürü, sevgi temellidir. Karşınızdakini rahatsız edecek davranıştan uzak olmalıdır. Güzel davranmak bile insanı mutlu eder. Kaşlar çatık değil, duygular iyiliğe kapalı değil, bütün benlik yaşamın en temeli olan kutsal kitabımızda ifade edilen, “gönül” üzerine kuruludur.

Responses (0)
No response for this article yet.
Guest
Submit Your Response
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• Insert • Remove Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Share Location

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

Latitude:
Longitude:
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.