Yaşam Rehberi

ERKEKLER VE KADINLAR AYNI DÜNYANIN FARKLI İNSANLARDIR.

soru işaretiErkekler ve kadınlar hayata bakışları, algılayışları birbirinden çok farklı insanlardır. Olayları yaşamada, tepkide bulunmada ve diğer değerlendirmelerde cinsiyet eşitliği değil cinsiyet ayrımcılığı esastır. Sunulacak imkanlar eşit olmalıdır. Buna karşılık bütün birlikteliklerde cinsiyet ayrımcılığını dikkate almayan yaklaşımların tümü sorunludur.

Erkekler kadınları kendisine köle yapmaya çalışır. Kadınlar da erkekleri erkek olmaktan çıkarmaya çalışır. İlişkilerde hep karşı tarafın istediğimiz gibi davranmasını isteriz. Sanki bu karşı tarafa vermiş olduğumuz doğal bir görev. Ne zaman birisi bize yakınlaşsa onun önceden bizi anlamış olmasını bekleriz. Mutlaka istediğimiz gibi davranmasını isteriz. Davranmayınca sorun çıkar, mutsuz bir an yaşamamıza vesile olmuş oluruz. Başka kişilerin ayrı birer benlik olduklarını hemen unutuveririz.

İlişkilerimizde ne olursa olsun karşıdakilerin ayrı birer benlik olduklarını, dolayısıyla yaşama bakışlarının bizlerden çok farklı olabileceklerini kabul etmemiz gerekir. Üstelik bu farklı bakış bizim hiç de hoşumuza gitmeyen bir bakış olabilir.

Farklı bir kişi olmasının yaratacağı farklılığın dışında, eğer kişi bizden farklı bir cinsiyette ise, cinsiyet farklılığının da katacağı bir farklılık olduğunu dikkate almamız gerekir. Kadın sa kadın, erkekse erkek olduğunu hesaba katmamız gerekir. Cinsiyet farklılığının sebep olacağı farklı algılayış hiç yabana atılacak bir durum değildir.

“Kadınlar erkekleri neden hep değiştirmek ister. Neden sürekli ders verirler ve tabi ki neden bu kadar çok konuşurlar?

Erkekler neden doğrudan hedefe odaklıdır. Neden genelde kadınları kendilerine köle yapmak isterler. Erkekler neden bu kadar çok boş vermiş tipler gibi gözükürler ? sorularına ilişkin ayrı yazılar yazmak, gerekir.

Responses (0)
No response for this article yet.
Guest
Submit Your Response
Upload files or images for this discussion by clicking on the upload button below. Supports gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• Insert • Remove Upload Files (Maximum File Size: 2 MB)
Share Location

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

Latitude:
Longitude:
Captcha
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.